تالار گفتگوی هنرستان فنی و حرفه ای علم و صنعت شیراز
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آموزش داشتن وبلاگ موفق

آموزش داشتن وبلاگ موفق Empty آموزش داشتن وبلاگ موفق

پست  Naeem الثلاثاء أكتوبر 21, 2008 5:17 am

آموزش داشتن یک وبلاگ موفق و مفید
با سلام خدمت تمام دوستان و بازدید کنندگان گرامی ، امروز میخواهم در مورد داشتن یک وبلاگ موفق صحبت کنم . اگر وبلاگ دارید و دوست دارید وبلاگ موفق و مفیدی داشته باشید حتما تا آخر این مطلب رو بخونید .

وبلاگ شما باید طوری باشد که بازدید کننده رو به خودش جذب کنه ، حتماً میپرسید چه طوری ؟!! اول از همه و مهم ترین چیز در نگاه اول قالب وبلاگ می باشد ، یک مثال می زنم تا منظورم رو متوجه شوید فرض کنید وارد یک اتاق به هم ریخته شده اید و می خواهید دنبال چیری بگردید اما اینقدر اتاق به هم ریخته است که شما رو کلافه می کنه ، اگر قالب شما هم به هم ریخته و زشت باشد ، کادر بندی های نامناسب داشته باشد و . . . خوب بازدید کننده تحمل دیدن وبلاگ شما رو نداره و وبلاگ شما رو ترک میکنه .

دومین مورد حجم وبلاگ هست ، حجم وبلاگ خود را بالا نبرید ، برای سبک کردن حجم وبلاگ خود نکات زیر را رعایت کنید :

۱ - نوشته های طولانی رو در ادامه مطلب قرار دهید .

۲ - تعداد پست های خود رو در صفحه اول کاهش دهید ، در هر صفحه ۷ پست مناسب است .

۳ - سعی کنید از عکس های حجیم استفاده نکنید ، از عکس های سایز بالا استفاده نکنید .

۴ - خیلی از قالب های وبلاگ که به صورت رایگان در دسترس عموم هست استاندارد نیست پس سعی کنید از قالب های استاندارد استفاده کنید . که قابل ذکره من تا چند روز دیگه چند تا قالب وبلاگ خوب و مناسب طراحی میکنم و شما می توانید با خیالی راحت از این قالب ها استفاده کنید.

۵ - سعی کنید از آهنگ در وبلاگ استفاده نکنید البته برای این میگم که چون آهنگ اول باید دانلود بشه بعد واسه بازدید کننده پخش بشه . من این مشکل رو تا یک حدی واستون حل کردم کد آهنگی براتون آمده کردم که استاندارده و تاثیر آنچنانی بر روی لود وبلاگ شما نداره شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید .

۶ - از کدهای جاوا اسکریپ زیاد استفاده نکنید .

۷ - فایل های حجیم فلش رو در وبلاگ خود قرار ندهید .

سومین مورد نوع نوشتن میباشد ، سعی کنید نوشته های خود رو سایز بالا قرار ندهید ، اگر دوست دارید نوشته هاتون رو رنگی کنید دقت کنید که این رنگ ها به قالب شما می آید یا در قالب محو میشود . اگر نوشته ای را از جایی کپی برداری میکنید در وبلاگ خود حتماً منبع رو ذکر کنید . از پارگراف بندی استفاده کنید .

و چهارمین نکته بازدید کننده خود را افزایش دهید ... بهترین کار برای افزایش بازدید خود تبلیغات است که بهترین و مفید ترین راه ، تبادل لینک با وبلاگ های دیگر است با این کار رکورد خود را در موتورهای جست و جو بالا میبرید . راه دیگر ثبت وبلاگ خود در موتورهای جست و جو هست .

حرف آخر : با رعایت این نکات می توانید کیفیت کار خود را خیلی بالا ببرید . امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه . خوشحال میشم نظراتتون را بیان کنید .Very Happy
Naeem
Naeem

تعداد پستها : 30

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة